ТВОРЧА ДИТИНА
    КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ

 

 

 

 

 

   

 

Пам’ятка:

  • Спонукайте дитину пізнавати навколишній світ.
  • Невимушено підтримуйте прагнення дитини до творчості.
  • Відповідайте на численні дитячі запитання.
  • Знаходьте слова підтримки щодо творчих пошуків 
                    дитини.
  • Ставтеся до творчих пошуків дитини з симпатією та
                    теплотою.
  • У жодному разі не оцінюйте творчість дитини негативно.
  • Щиро співчувайте невдачам дитини.
  • Будьте терплячі щодо «дивних» творчих ідей дитини.

       

                 

Шановні батьки! Не приховуйте власні творчі прояви та експериментуйте. Креативність має випромінювати добро, дарувати радість і задоволення дітям. Тоді вони неодмінно «включаться в» процес.


 

Що таке дитяча творчість?


  Це напружена робота, якій передує тривалий період накопичення дитиною вражень про навколишній світ.   

 

Коли починається?
         

З народження дитині властивий потяг до казок, віршів, музики, картин, а отже мистецтва. Дитина прагне до прекрасного. Її приваблюють ритмічні рухи, музичні звуки, яскраві кольори, виразна міміка, голоси. Усе це поступово формує естетичне сприймання. Враження та уявлення – матеріал для творчої діяльності.

 

Як проявляються?


Дитяча творчість пов’язана з грою. Коли діти захоплені, вільні, безтурботні творче рішення до них приходить ніби саме собою: діти дивуються неочікуваному результату. Творчі прояви матимуть місце там, де не будуть забороняти, стримувати, нав’язливо повчати. Надмірне опікування також заважає прояву дитячої творчості: нав’язливу допомогу дитина може сприйняти як порушення меж її особистої свободи. Вчіть дитину прислухатися до власної інтуїції і разом із запитанням «Як ти вважаєш?» частіше ставити запитання «Що ти відчуваєш?».

 

Матеріали для творчості


Підготуйте матеріали, які завжди будуть доступні дитині. Неважливо, як саме дитина їх використає – за прямим призначенням чи ні. Головне, щоб була змога діяти, експериментувати, пізнавати властивості, способи дії з тим чи іншим предметом.

Типи творчих завдань

  • Зображувальні – на малювання різними матеріалами; на різну техніку виконання малюнку; на закінчення розпочатого малюнка; на малювання із закритими очима; на конструювання.
  • Словесні – на добір рими, складання початку чи закінчення вірша; на фонетичне розрізнення звуків та добір варіантів їх застосування; завдання у віршах діалогах; завдання – загадки.

Логіко – математичні – на добір форми; кольорів; величини; чисел.



Музичні творчі завдання

  • Вигадати мелодичні поспівки.
  • Співати «різними» голосами.
  • Вигадати танець під музику.
  • Вигадати танець під невластиву певному образу музику.
  • Вигадати танець чудернацького персонажа.
  • Передати образ за допомогою пантоміми.
  • Музикувати в шумовому оркестрі.

Як розуміти, який вид діяльності дитині до душі?

Іноді діти не можуть самі визначити, який ви діяльності їм дійсно до душі. Аби зрозуміти, що подобається вашій дитині найбільше, потрібно поспостерігати за нею у момент самостійний дій та проаналізувати:

  • Чи проявляє дитина самостійність у доборі матеріалів для самостійної діяльності;
  • Чи вміє дитина долучити до дії своїх товаришів; як вона домовляється з ними про хід діяльності;
  • Чи проявляє дитина наполегливість у досягненні поставленої мети діяльності;
  • Чи отримує дитина задоволення самого процесу діяльності;
  • Чи має місце творчість в обраному дитиною виді діяльності

 

           Музичне виховання дитини в сім’ї.

Діти, які частіше знайомляться з музикою, мають більш багатші почуття, вони частіше звертають увагу на почуття і переживання інших людей. Краще, швидше і повніше вбирають у себе все нове, як правило добре навчаться в школі.

Багато дітей дуже емоційні. Вони відчувають велику потребу в художніх враженнях, в активному прояві своїх почуттів. Ті, хто зблизька спостерігають за життям маленьких дітей, знають з яким натхненням малята співають, танцюють.

Зацікавленість до музики і музичні здібності виявляються у дітей по різному. Багато з них із великим інтересом слухають музику і співають, інші до музики ніби то байдужі. Іноді вважають, що такі діти від природи не музичні, у них немає слуху і розвивати його безперспективно. Така точка зору невірна. У кожної дитини можливо пробудити зацікавленість і любов до музики, розвивати музичний слух та голос. Це підтверджує життєва практика і наука. Привчати дитину до музики в домашніх умовах потрібно з самого раннього віку. Робити це потрібно різними способами: співати дитині пісні, привчати слухати платівки, музичні записи, дитячі музичні радіо та дивитися музичні телепередачі. Якщо є можливість водити дитину на концерти.

  Треба прагнути до того, щоб діти не просто раділи музиці, а вчилися переживати закладенні в цю музику почуття. Треба розмовляти з дитиною, питати в неї:

- яка це музика, весела чи сумна? Спокійна чи навпаки? Що така музика може розповісти? Що під неї хочеться робити?

- пропонувати дитині самостійно дати назву музичному твору. З'ясувати, чому саме так вона хоче його назвати.

  Такі питання викликають інтерес дітей до слухання і розвивають творчі здібності малечі.

  Розвивати вміння емоційно переживати музику допомагає також читання казок, оповідань, тому що переданий словесно сюжет і переживання героїв дітям більш доступний.

  Діти дуже люблять повторно слухати музику, яка їм сподобалась. Іноді можна загадувати загадки: співати мелодію без слів і запитати яка це пісня.      Таким чином непомітно дитина привчається до музики. В наслідок такої роботи батьки зрозуміють, те що дітей без слуху немає. Є діти у яких ще не виявляються музичні здібності і треба допомогти їм розвиватися: більше співати, слухати музику, танцювати. Треба створити в сім'ї атмосферу любові до музики, якомога схвалювати потребу дитини проявляти себе в музиці. Треба пам'ятати, що це приносить дитині радість і робить її добрішою.



                         

 

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/6034a7c54543cf506b34ed97dbce2b78.jpg

 

МУЗИЧНІ ЗАПИСИ

Давайте дітям можливість слухати музику. Записуйте різну музику, привчаючи вуха малюків до різних жанрів: класичної музики різних періодів, джазу, популярних естрадних пісень, народної музики, звучання простих і складних, симфонічних, народних і сучасних музичних інструментів.

 Використовуйте різні види сприймання музики на слух. Розрізняють три види музичного сприймання: пасивне, коли дитина чує звук радіо, але зайнята іншим; частково-активне – малюк слухає і водночас думає про щось своє: музика в цьому разі є для нього джерелом емоційного стану, натхнення; і, нарешті, активне, коли дитина намагається виконувати ту чи іншу пісеньку, співає уривки з неї, помічає, коли співають неправильно. Зрозуміло, саме останній вид сприймання музики лід розвивати, оскільки ніякий інструмент не замінить дитині переживання безпосередньої участі в творенні музичних звуків за допомогою власного голосу, власних відчуттів.