Додаток 3

до рішення виконавчого комітету міської ради

28.10.2019 № 478

Показники плати батьків або осіб, які їх замінюють,

за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти 

у період 01.01.2020-31.05.2020 та 01.09.2020 - 31.12.2020

За харчування дитини у розмірі 60% від вартості харчування на день, а саме:

- яка відвідує ясла - 18 грн. 34 коп., дитячий садок - 27 грн. 52 коп. (у тому числі ЗНВК «Барвінок», ЗНВК «Гармонія-плюс», ЗНВК «Еврика», гімназія «Контакт»);

- санаторні ясла для дітей з хронічними неспецифічними захворюваннями органів дихання - 24 грн. 56 коп.; санаторний дитячий садок для дітей з хронічними неспецифічними захворюваннями органів дихання - 34 грн. 22 коп.;

- ясла з групами цілодобового перебування - 24 грн. 52 коп.; дитячий садок - 32 грн. 20 коп.;

- у групах з чотирьохгодинною, шестигодинною тривалістю перебування дитини із одноразовим (обід) та дворазовим (сніданок та обід, обід та підвечірок) харчуванням:

          дитини віком до 3х років - 5 грн. 74 коп. (сніданок), 8 грн. 02 коп. (обід), 4 грн. 58 коп. (підвечірок);

          дитини віком від 3х до 6(7) років - 8 грн. 60 коп. (сніданок), 12 грн. 05 коп. (обід), 6 грн. 87 коп. (підвечірок).

          Встановити показники плати батьків або осіб, які їх замінюють, за харчування дітей у дошкільних підрозділах комунальних закладів загальної середньої освіти (ЗНВК «Запорізька Січ», ЗНВК «Мрія», ЗНВК «Світанок», ЗНВК №№19, 42, 60, 63, 64, 68, 90, 108, 109, 110, 111) у розмірі 60% від встановлених показників вартості харчування дитини в укладених на 2020 рік договорах про закупівлю послуг за результатами проведених процедур закупівлі відповідно до вимог чинного законодавства України, але не більше 18 грн. 34 коп. за харчування дитини віком до 3х років і не більше 27 грн. 52 коп. за харчування дитини віком від 3х до 6 (7) років.

Заступник директора – начальник управління

з питань розвитку освіти департаменту

освіти і науки Запорізької міської ради                                                             Н.В. Вітковська

Керуючий справами

виконкому ради                                                                                                    Р.А. Омельянович

 

 

 

Нормативні документи в організації харчування:

1. Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (наказ МОЗ та МОН України від 17.04.2006р. №298/227).

2. Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів (наказ МОЗ України від 24.03.2016 №234).

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=457x10000:format=jpg/path/saedb82b6fddde614/image/ibd964654b951bac8/version/1542284463/image.jpg

 

 

Режим харчування

Відповідно до вимог Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (п. 1.2) режим харчування залежить від режиму роботи дошкільного навчального закладу.

У закладі дошкільної освіти режим харчування триразовий: сніданок, обід, вечеря.

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/none/path/saedb82b6fddde614/image/i9908ac8e1f440506/version/1543229639/image.png

 

 

Об'єм готових страв

   В Інструкції з організації харчування в дошкільних навчальних закладах п. 1.6 визначено орієнтовний об'єм готових страв та окремих продуктів для дітей різних вікових груп (у грамах). При розподілі страв на порції враховується вік дитини.

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=683x10000:format=jpg/path/saedb82b6fddde614/image/ibe28b9b47f08055d/version/1542369646/image.jpg

 

Організація дієтичного харчування

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=351x10000:format=jpg/path/saedb82b6fddde614/image/i98c072b767e5af8b/version/1542799824/image.jpg

Дієтичне харчування дітям призначає лікар.

Батьки, або особи, які їх замінюють надають до ДНЗ  медичну довідку з закладу охорони здоров'я із визначенням терміну перебування на дієті та обліку продуктів харчування, які не рекомендується вживати.

Працівники ДНЗ забезпечують дієтичне харчування передбачаючи зміну  в технології приготування страв.

 

Контроль за організацією харчування в днз № 9

   Відповідно до вимог Закону України "Про дошкільну освіту" (ст. 35, 36), "Інструкції з організації харчування в дошкільних навчальних закладах" (п. 45) в закладах дошкільної освіти діють: комісія з бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини та Комісія громадського контролю.

   Комісія діє на підставі наказу керівника ДНЗ  № 9

   До складу комісії з бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини входять: сестра медична старша, завгосп, кухарі.

   Повноваження комісії: здійснення прийому продуктів харчування та продовольчої сировини від постачальників, встановлення їх якості; контроль за додержанням умов зберігання та термінів реалізації продуктів харчування та продовольчої сировини.

   До складу Комісії громадського контролю входять: представники комітетів батьківського самоврядування, сестра медична старша, голова профспілкового комітету ДНЗ № 9.

   Завдання комісії -  контроль роботи харчоблоку; сприяння покращенню обслуговування вихованців; дотримання вимог постачання продуктів; забезпечення належних умов харчування вихованців.

Голова комісії : Шевер І.В  - голова батьківського комітету

Члени комісії:

1.     Ковташ К.Ю. представник батьківської громадськості групи «Соняшники»

2.     Макаренкова Г.А., представник батьківської громадськості групи «Дюймовочка»

3.    Антонець Є.О., представник батьківської громадськості групи «Лісова галявина»

 

04.10.2019 – день роботи громадського контролю за організацією харчування дітей в закладі дошкільної освіти.

Представники батьківської громадськості  здійснили контроль за організацією повноцінного збалансованого харчування дітей, роботою харчоблоку, організацією постачання і збереження продовольчої сировини.

Тепер наші батьки бачили, як до дитячого столу приходить «суп гороховий», «товченики рибні», каша пшоняна, ікра бурякова, «компот із свіжих яблук».

 

Ми завжди колегіальні, прозорі, відкриті!

 

12.12.2019 р. відбувся черговий вихід громадського контролю за організацією харчування дітей в закладі. Наші батьки оглянули цехи харчоблоку ДНЗ:

- Перевірили стан технологічного обладнання;

- Провели контроль закладки продуктів (котлети м’ясні смажені), роздачу порцій по групах;

- Перевірили дотримання режиму харчування в групах

 

Приємно працювати разом!

 

 

26 лютого 2020 р. батьки дошкільного закладу  перевірили вчасність доставки продуктів харчування і продовольчої сировини

Батьки ознайомились з супровідною документацією на продукти харчування і продовольчу сировину, проаналізували двотижневе меню, виконання цінових показників. Перевірено умови збереження овочів.  Порушень не виявлено.

 

 

Харчування дитини зі зниженим апетитом


Під час організації харчування дитини з поганим апетитом дорослим необхідно виявляти винахідливість.


Якщо дитина відмовляється від їжі, в жодному разі не варто годувати її силоміць. Ліпше пропустити прийом їжі або зробити це пізніше, а потім годувати дитину невеликими порціями за 5-6 або більше прийомів. І все ж проміжки між годуваннями мають бути не меншими за 3 години.
 

 Дуже важливо на початку годування дати дитині такі продукти, які мають властивість підсилювати виділення травних соків і тим самим поліпшувати апетит. Це може бути кислий фруктовий або ягідний сік, шматочок оселедця, квашена капуста, солоний огірок, салат із сирих овочів. Сприятливо діє міцний м’ясний бульйон.
 

Для дітей зі зниженим апетитом важливо суворо дотримуватися режиму годування — не давати нічого їстівногр в проміжках між прийомами їжі, а також не давати багато пити. У такому разі дитина охочіше розпочинатиме прийом їжі з рідких страв. Водночас при годуванні можна дозволяти їй запивати тверду їжу водою, соком або овочевим відваром і, звичайно, не обмежувати пиття безпосередньо після годування.
 

Протягом певного часу можна застосувати метод «вільного годування», тобто годувати дитину за її бажанням. Найулюбленіші страви дитини слід готувати частіше за інші, але при цьому дещо змінювати рецептуру, додаючи необхідні багаті білком продукти (м'ясо, сир тощо).
 

Діти охочіше їдять за загальним столом, у родинному колі, в товаристві інших дітей. Тож необхідно виробити правило сідати за стіл усією родиною.
 

Іноді дитина погано їсть через те, що до початку годування перебуває в збудженому стані, занадто захоплена грою, заняттями. У цьому випадку можна дещо перенести (на 20-30 хвилин) прийом їжі, дати час на те, щоб дитина заспокоїлася.
 

У спекотні літні дні або за високої температури повітря в приміщенні організм дитини втрачає багато рідини. Це призводить до зменшення вироблення травних соків і зниження апетиту. У таких випадках перед початком годування дитині рекомендується дати трохи прохолодної кип’яченої води або несолодкого соку, можна почати годування з кисломолочного напою чи змінити режим годування: у найслекотніший полуденний час дати дитині вдруге легкий сніданок (кефір, булочку, фрукти), а обід перенести на пізніший час, скажімо, після денного сну. У такому випадку дитина, добре відпочивши і зголоднівши, легко впорається з досить калорійним обідом.