Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 9 «Фіалка» Запорізької міської ради Запорізької області (далі - дошкільний заклад), має у складі 3 групи загального розвитку для дітей віком від двох років до шести (семи) років, де забезпечується розвиток, виховання та навчання дітей відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та 3 групи компенсуючого типу: спеціальні групи для дітей з порушеннями мовлення, в яких забезпечується дошкільна освіта з урахуванням фізичного і психічного розвитку, корекція порушень мовлення.
Засновником і власником дошкільного закладу є територіальна громада в особі Запорізької міської ради.
Юридична адреса дошкільного навчального закладу: 69095 м.Запоріжжя, вул. Українська, 34-а, телефон: (0612) 63-02-26.
Рішенням Запорізької міської ради від 30.11.2016 № 36 «Про затвердження статутів ДНЗ, розміщених в Олександрівському районі у новій редакції» затверджена нова редакція статуту ДНЗ № 9 з урахуванням діючих норм чинного законодавства та визначенням неприбутковості діяльності освітнього закладу.
Дошкільний заклад є юридичною особою, яку включено до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код юридичної особи 26469987, витяг з ЄДРПОУ № 813167. Видано Головним управлінням статистики у Запорізькій області 18.07.2013. Вид діяльності за КВЕД – 2010: «85.10 Дошкільна освіта» та "86.90 Інша діяльність у сфері охорона здоров'я".
Штатний розпис на 2019-2020 навчальний рік відповідає Типовим штатним нормативам ДНЗ в межах затвердженого фонду заробітної плати. Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України, Профспілки працівників освіти і науки України (лист від 17.02.2011 №1/9-108, № 02-8/97) штатний розпис погоджено з виборним профспілковим органом первинної профспілкової організації, затверджений у департаменті освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради.
У 2019- 2020 навчальному році трудовий колектив складає 39 осіб. За штатним розписом типових штатних одиниць (педагогічні працівники) – 20,77 одиниць. Із загальної кількості: завідувач – 1; вихователі – 14, помічники вихователів – 7, обслуговуючий персонал– 8, завгосп – 1, вихователь-методист - 1, музичний керівник – 1, медична сестра старша – 1, вчителі - логопеди - 3, інструктор з фізичного виховання - 1, практичний психолог - 1.
Педагогічна освіта та професійна підготовленість педагогічних працівників дозволяє надавати освітні, оздоровчі послуги на достатньому рівні.
Очолює роботу дошкільного закладу завідувач Сосоновська Л.В., освіта вища, педагогічна, стаж роботи на посаді - 32 роки.
Дошкільний заклад розрахований на шість вікових груп, з проектною потужністю 85 місць. Приміщення груп використовуються за призначенням. Кількісний склад вихованців у 2019-2020 навчальному році – 125. Із зазначеної кількості груп:
одна - загального розвитку для дітей раннього віку (до 3-х років) – 24 особи;
дві - загального розвитку для дітей молодшого і старшого віку (від 3-6 років) – 59 осіб;
три - компенсуючого типу для дітей з порушенням мовлення середнього і старшого віку (від 4-7 років) – 42 особи.
Дошкільний навчальний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні. Три групи функціонують у 10,5 - годинному режимі, три - в 12-годинному режимі (одна для дітей раннього віку та дві для дошкільного віку). Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, навчальний рік у ньому розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня. З 01 червня по 31 серпня триває літній оздоровчий період, під час якого освітня робота формується відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України.
Орієнтовно, загальна тривалість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, складає 115 днів: літні – 90 календарних днів, осінні – 5 календарних днів, зимові – 10 календарних днів, весняні – 10 календарних днів. У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-естетична робота.
Мова навчання і виховання – російська.
Зміст освітнього процесу в дошкільному закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 615 від 22.05.2012 «Про затвердження Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція)»; освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина», (наук. кер. проекту – Огнев`юк В. О., авт. колектив – Бєлєнька Г. В., Богініч О. Л., Богданець-Білоскаленко Н. І. та ін.) – нова редакція 2015 року і «Корекційною програмою з розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку із загальним недорозвиненням мовлення» (наказ МОН України від 29.04.2016 №476), парціальною програмою корекції мовленнєвого розвитку дітей із загальним недорозвитком мовлення в умовах спеціальної групи, укладачі Гарбут Т.М., Каплунова Л.Л.(схвалено на засіданні науково- методичної ради КП «ЗОІППО» ЗОР, протокол № 2 від 15.03.2016 року.
Для забезпечення освітнього процесу створені необхідні умови: оснащено 6 групових приміщень; адміністративни, методичний, медичний кабінети, 3 кабінети вчителів-логопедів, музично-спортивна зала, харчоблок, пральня тощо. На території дошкільного закладу обладнані ігрові та спортивний майданчики.
Матеріально-технічна база дошкільного закладу в задовільному стані.
Дошкільний заклад визначається низьким ступенем ризику від провадження господарської діяльності з надання освітніх послуг у системі дошкільної освіти.